chlebprobody.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

esperal
Zdrowie

Zastosowanie i dostępność leku Esperal

Kolejny kieliszek, kolejny kufel piwa – to przecież tylko tak dla kurażu, alkohol mi pomaga rozładować napięcie i dzięki niemu jestem rozmowny, jestem w centrum zainteresowania, jestem duszą towarzystwa, staje się po prostu super cool.. Niestety takie tłumaczenie samego przed sobą może (choć nie musi zwiastować początek dużego problemu. Uzależnienie od alkoholu stało się przez ostatnie dziesięciolecia prawdziwą plagą społeczną, wskutek czego cierpią nie tylko sami nim dotknięci, ale także ich rodziny, przyjaciele i współpracownicy. Za każdym razem kluczową sprawa jest jak najszybsze rozpoznanie symptomów choroby alkoholowej i przedsięwzięcie stosownych przeciwdziałań. W poniższym tekście można zapoznać się z lekarstwem o nazwie Esperal, dowiedzieć o jego działaniu i dostępności w Warszawie. Na wstępie jednak spróbujmy dokładniej zidentyfikować ten trudny problem z jakim będziemy się musieli zmierzyć… 

Skala problemu alkoholowego w Polsce

Zacznijmy od przykrej konstatacji, że problemy związane z alkoholem, które wynikają w linii prostej z picia zbyt dużo, zbyt szybko lub zbyt często, należą obecnie do jednych najważniejszych problemów zdrowia publicznego w skali światowej. Najbardziej ponure wyniki badań społecznych wskazują, że na uzależnienie od alkoholu cierpi w Polsce już blisko milion osób, a problemy z tym związane dotykają blisko 3 milionów (w tym miliona dzieci). Tak naprawdę, wiele osób zmaga się z kontrolowaniem picia w pewnym momencie swojego życia. Niektórzy są w stanie uchwycić tą cienką granicę, poza którą zacząć się mogą prawdziwe kłopoty. Te dają o sobie znać gdy w głowie pojawia się natarczywa i w perspektywie zgubna myśl: „muszę się napić”. Dobrą wiadomością jest to, że bez względu na to, jak poważny może się wydawać problem, większość osób ze stwierdzoną chorobą alkoholową może skorzystać z jakiejś formy leczenia. 

Czy leczenie działa? 

Badania naukowe pokazują, że około jedna trzecia osób leczonych z powodu problemów alkoholowych nie ma dalszych objawów rok później. Wiele innych osób z tej grupy znacznie ogranicza picie i zgłasza mniej problemów związanych z alkoholem. Więc jest nadzieja! Zapytani o to, jak leczy się problemy alkoholowe, ludzie często myślą o programach stopniowej i rozpisanej w czasie rehabilitacji stacjonarnej, ale tak naprawdę mają trudności z wymienieniem innych opcji. W rzeczywistości dostępnych jest obecnie wiele metod leczenia, dzięki znaczącym postępom w tej dziedzinie w ciągu ostatnich lat. Esperal – działanie i cena leku Jednym z najciekawszych rozwiązań leczniczych jest lek Esperal – https://chirurg-24.pl/oferta/esperal/. Działa on na zasadzie „wszywki alkoholowej”, która jest stopniowo uwalniana do krwi i blokuje enzymy biorące aktywny udział w metabolizmie alkoholu w organizmie. Dzisiaj Esperal występuje na rynku pod nazwą Disulfiram. Jest to w istocie ten sam lek, zawierający tą sama substancję czynną. Samo wszycie jest zabiegiem w pełni bezpiecznym i w żaden sposób nie ogranicza egzystencji osoby uzależnionej. W mieście Warszawa istnieją gabinety chirurgiczne, w których chirurg umieszcza wszywkę z tym lekiem – najczęściej pod łopatką lub na pośladku. Orientacyjna cena leku wacha się w granicach 200 złotych, ale trzeba zapłacić także za sam zabieg, co stanowi koszt około 450 złotych. Esperal (Disulfiram) nie jest niestety refundowany przez NFZ.

Artykuł sponsorowany