chlebprobody.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

ćwiczenia na oponkę
Lifestyle Zdrowie

Ćwiczenia na oponkę – pozbądź się tłuszczu z brzucha.

Część z nas zmaga się tłuszczem, gromadzącym się w dolnej części brzucha. Dla wielu z nas nie wygląda on dobrze i chcielibyśmy się go pozbyć. Przeczytaj jakie ćwiczenia na oponkę możesz wykonać, aby poprawić swoją sylwetkę, a także zadbać o zdrowie i samopoczucie.

Jak ćwiczyć, żeby pozbyć się oponki?

Przede wszystkim musisz włączyć do swojego treningu mięsnie brzucha. Jak w przypadku każdych ćwiczeń również te na pozbycie się tłuszczu z brzucha zacznij od rozgrzewki. Staraj się ćwiczyć 3 razy w tygodniu, pamiętając przy tym o odpowiedniej regeneracji. Postaraj się, aby trening był intensywny, ale nie katorżniczy. Dostosuj więc częstotliwość i intensywność do swoich możliwości, jednocześnie pamiętaj, że jeśli masz jakieś przeciwwskazania to swój trening powinieneś skonsultować z lekarzem.

Przeczytaj, czy bieżnia w domu to dobry zakup?

cwiczenia na oponke

Jak pozbyć się oponki z brzucha? – trening ogólnorozwojowy.

Wszystkie ćwiczenia, które wymagają od naszego organizmu jak najwięcej energii, są pomocne w pozbyciu się tłuszczu z brzucha. Zatem nasz trening nie powinien ograniczać się tylko do ćwiczeń na oponkę ale również angażować całe ciało. Na początku może wydawać ci się że chudnie wszystko tylko nie brzuch, ale warto dać sobie trochę czasu i przede wszystkim być cierpliwym i wytrwałym.

Przeczytaj jakie ćwiczenia cardio w domu i poza nim możesz wykonać.

Ćwiczenia na oponkę – przysiady

Aby prawidłowo wykonać przysiady powinieneś stanąć w rozkroku i skierować wzrok przed siebie. Następnie zacząć uginać kolana, jednocześnie wypychając biodra w tył. aż uda znajdą się w pozycji równoległej do podłoża. Twoje ręce powinny pomóc ci utrzymywać równowagę. Zatem możesz trzymać je wyprostowane przed siebie lub ugięte w łokciach do środka. W tym drugim przypadku nadgarstki powinny stykać się jak przy przybijaniu „żółwika”.

Criss Cross

To ćwiczenie będzie wymagać położenia się na plecach. Twoje ręce powinny znajdować się wzdłuż tułowia, a nogi powinny być ugięte. Teraz unosisz biodra i napinasz pośladki. Wracając do pozycji wyjściowej postaraj się, aby pośladki nie dotykały podłogi.

Ćwiczenia na oponkę – brzuszki

Zdania ekspertów co do tego ćwiczenia są mocno podzielone. Niektórzy twierdzą, że nie warto ich robić jeśli chcemy spalić tłuszcz i pozbyć się oponki. Wprawdzie jak w przypadku każdych ćwiczeń spalamy energię, ale ćwiczenia te są dla niektórych zbyt mało intensywne. Inni natomiast polecają to ćwiczenie również w procesie pozbywania się tłuszczu z brzucha. My rekomendujemy wykonanie serii brzuszków na zakończenie treningu. Jeśli klasyczne brzuszki znane z lekcji WF-u wydają się nam zbyt nudne, możemy urozmaicić sobie to ćwiczenie. Jednym ze sposobów jest ugięcie jednej nogi i oparcie jej o kolano drugiej. Przykładowo zginamy lewą nogę opierając o prawe kolano, a następnie wykonujemy brzuszek starając się dotknąć prawym łokciem, kolana lewej nogi.

ćwiczenia na oponkę brzuch

Inne ćwiczenia na pozbycie się tłuszczu z brzucha.

W przygotowaniu dla siebie programu ćwiczeń mających na celu pozbycie się oponki z brzucha, warto pomyśleć nad tym co lubisz robić i potem zacząć to robić. Jeśli lubisz aktywność na świeżym powietrzu idź pobiegaj lub pojedź na przejażdżkę rowerową. Sprawdź, czy w twojej okolicy nie ma klubu fitness, namów koleżanki lub kolegów i udajcie się na wspólny trening. Od ciebie zależy jaką aktywność będziesz wykonywać. Najważniejsze, żeby zacząć i nie zniechęcić się zbyt szybko. Powodzenia!