chlebprobody.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

Moda

Btw co znaczy w slangu internetowym?

Obecnie coraz więcej czasu spędzamy, surfując po Internecie. Korzystamy z różnych mediów społecznościowych i przesiadujemy na forach tematycznych. Aby komunikacja w Internecie była łatwiejsza to powstał slang internetowy. Na co dzień w Internecie możemy się spotkać wyrażeniami, które na pozór nic nie znaczą. Zatem, czym jest slang internetowy i co go wyróżnia?

Co to jest slang internetowy?
Najogólniej mówiąc slang internetowy to język stworzony dla ludzi, którzy korzystają z Internetu. Stosuje się go na czatach internetowych, w mediach społecznościowych, na forach dyskusyjnych, poczcie elektronicznej, komunikatorach internetowych. Slang internetowy to przede wszystkim różnego typu skróty, akronimy oraz emotikony, które mają na celu skrócenie zdania. Dawniej takie ograniczenia wymuszał sam Internet, który nie działał szybko. Natomiast dzisiaj używamy skrótów, by zaoszczędzić czas na pisaniu wiadomości. Niektóre serwisy internetowe, np. Twitter, same wymuszają używania skrótów, ponieważ do dyspozycji jest użycie tylko 140 znaków. Zatem w 140 znakach musimy przekazać całą wiadomość. Nowi użytkownicy Internetu mogą mieć na początku problem z rozumieniem wielu określeń i słów. Dodatkową trudnością w zrozumieniu slangi internetowego jest to, że on bardzo szybko się zmienia, co chwilę powstają nowe skróty i wyrażenia.

Btw co znaczy
Większość skrótów internetowych to zapożyczenia z języków obcych, zwłaszcza z języka angielskiego. Do najpopularniejszych skrótów należą:
– BTW, co możemy przetłumaczyć na język polski „przy okazji”,
– EOT, czyli „koniec tematu”,
– IMHO lub IMO, oba wyrażenia mają takie samo znaczenie i znaczy to: „moim zdaniem”,
– OMG, czyli „o mój Boże”,
– ROTFL, oznacza coś zabawnego, tarzanie się po podłodze ze śmiechu,
– LOL, to jeden z najpopularniejszych skrótów i oznacza rozbawienie,
– ASAP, czyli „najszybciej jak to możliwe”,
– THX, czyli dziękuję,
– NVM , czyli nieważne.

Czym są emotikony
Jeszcze inną grupą skrótów są ikonki emocji, czyli tzw. emotikony. Tworzy się je za pomocą znaków interpunkcyjnych – kropek, przecinków, nawiasów. Oznaczają one emocje, np. radość, smutek, rozczarowanie, złość. Większość emotikonów możemy zapisać na dwa sposoby z „noskami” i bez nich. Przykładowo emotikon „:-(” (z noskiem) oznacza to samo co: „:(” (bez noska). Popularność zdobywają również kaomoji, które powstały w Kraju Kwitnącej Wiśni. Do ich stworzenia wykorzystywane są znaki z katakany, kanji, i hiragany. Dlatego możemy także spotkać takie znaki jak: T_T, O_O.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *