chlebprobody.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

Moda

Sok pomidorowy na odchudzanie – co musisz wiedzieć?

Czy sok pomidorowy na odchudzanie to dobry pomysł? Okazuje się, że tak! Warto pić taki napój podczas diety, której celem jest pozbycie się nadmiernych kilogramów.

Sok pomidorowy na odchudzanie – dlaczego warto?

Coraz więcej osób dba o swój wygląd i kondycję. Jednym z elementów zdrowego stylu życia jest zbilansowana dieta i odpowiednia masa ciała. Nadwaga i otyłość są bowiem jedną z częstych przyczyn wielu bardzo poważnych i groźnych schorzeń. Podczas walki ze zbędnymi kilogramami należy kontrolować jakość i kaloryczność spożywanych produktów. Wiele osób chętnie pije wówczas soki. Napoje te kojarzone są jednak głównie z owocami. Tu jednak trzeba zaznaczyć, że wiele z takich produktów (np. banany, ananasy, arbuzy) są zdrowe, ale jednocześnie zawierają sporo kalorii. Zdecydowanie lepszą opcją jest więc picie soków warzywnych. W czasie diety napoje tego rodzaju mogą zastąpić przekąskę lub być uzupełnieniem posiłku. Idealny tego przykład to sok pomidorowy na odchudzanie, który jest niskokaloryczny, a zarazem dostarcza organizmowi wielu cennych składników. Wypicie szklanki (250 ml) takiego soku to niespełna 40 kcal. W żaden sposób nie przyczyni się to więc do tycia, a przy okazji ograniczy nadmierny apetyt, ponieważ żołądek wypełniony zdrowym napojem nasyci się i nie będzie zbyt szybko upominał się o jedzenie. Trzeba także wspomnieć, że sok z tego warzywa to bogate źródło m.in. potasu. Składnik ten jest szczególnie cenny dla osób na diecie, ponieważ pomaga pozbywać się z organizmu nadmiernej ilości wody. Wszystko to sprawia, że sok pomidorowy na odchudzanie zalecany jest przez wielu lekarzy i dietetyków.

Skąd wziąć sok pomidorowy na odchudzanie?

Wiemy już, że warto pić sok pomidorowy na odchudzanie. Pytanie jednak, skąd wziąć dobrej jakości napój. Najprostsze rozwiązanie to oczywiście zakup w sklepie. Tu trzeba jednak uważać i czytać składy, aby wybrać jak najkorzystniejszy dla zdrowia produkt. Przede wszystkim istotne jest sprawdzenie, czy w napoju nie ma zbędnych elementów, jak kwasek cytrynowy lub sól, która działa odwrotnie do potasu (zatrzymuje wodę w organizmie, co jest bardzo niewskazane podczas diety). Dobrym pomysłem będzie na pewno samodzielnie przyrządzony sok pomidorowy na odchudzanie. Do jego przygotowania potrzebne są obrane, świeże pomidory, które po pokrojeniu i ugotowaniu wystarczy razem zblendować z ulubionymi ziołami. Z pewnością warto zrobić też wersję z chilli – składnik ten nie tylko urozmaica smak, ale także przyspiesza metabolizm, przyczyniając się w ten sposób od utraty kilogramów.