chlebprobody.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

ćwiczenia na triceps
Lifestyle Zdrowie

Które ćwiczenia na triceps są najskuteczniejsze?

Mięsień trójgłowy ramienia inaczej nazywany jest tricepsem. Skąd taka nazwa? Ponieważ, ma on trzy głowy: długą, boczną i przyśrodkową. Głównym zadaniem tego mięśnia jest bycie prostownikiem stawu łokciowego. Najczęściej trenujemy go podczas innych ćwiczeń, głównie tych dotyczących klatki piersiowej i barków. Jednak są ćwiczenia na triceps, które pozwolą nam na wysmuklenie ramion lub nabranie masy.

Ćwiczenia na triceps – jakie zasady stosować?

W zależności od naszych pozostałych aktywności fizycznych, należy dobrać odpowiednią częstotliwość. Czasem ćwiczenia na tricepsy możemy wykonać na koniec naszego treningu. Jeśli jednak trenujemy triceps osobno pamiętajmy o odpowiedniej rozgrzewce.

ćwiczenia na triceps siłownia

Jakie ćwiczenia na triceps wykonywać na siłowni?

Siłownia jest miejscem wyposażonym w odpowiedni sprzęt. Jest to szczególnie ważne przy wykonywaniu treningu na triceps, zwłaszcza z obciążeniem zewnętrznym. Choć również ćwiczenia na tricepsy z masą własną możemy wykonać na siłowni.

Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie

Aby wykonać to ćwiczenie musisz położyć się na ławeczce i złapać sztangę chwytem wąskim (nie szerzej niż na szerokość braków). Wypchnij sztangę do góry, wytrzymaj kilka sekund, a następnie wróć do pozycji wyjściowej.

Pompki na poręczach – dipy

Ćwiczenie to jest jednym z tych, do których wykorzystujemy własną masę ciała. Najwięcej pracy będą miały nasze mięśnie klatki piersiowej, ale również triceps będzie mocno obciążony. Aby wykonać to ćwiczenie ustaw się w podporze na poręczach ustawionych równolegle. Zacznij uginać ramiona w łokciach, pamiętając, aby przedramię było cały czas ustawione prostopadle do ziemi. W tym ćwiczeniu to barki mają iść do przodu, a nie łokcie do tyłu.

Jeśli czujesz, że podniesienie własnego ciężaru ciała na początku jest dla ciebie zbyt trudne zacznij od czegoś prostszego. Spróbuj klasycznych pompek, gdyż są one podstawą do wykonywania dipów. Następnym ćwiczeniem mogą być takie pompki, podczas których będziemy opuszczać się plecami do ławki. Dłońmi należy chwycić krawędzie ławki i powoli opuszczać się. Im bardziej uda nam się wyprostować nogi, tym ćwiczenie będzie bardziej efektywne.

Wykonując pompki na poręczach pamiętaj o swoim bezpieczeństwie. Łatwo w tym ćwiczeniu o kontuzję. Nadgarstki mają być przedłużeniem ramion, łokcie stabilizować staw ramienny, a dłonie ustawione na tej samej wysokości.

Zobacz także: Ćwiczenia na barki

ćwiczenia na triceps

Ćwiczenia na triceps w domu

Wyciskanie francuskie hantli

Jeśli w domu masz dostęp do hantli możesz wykonać wyciskanie francuskie hantli. Ćwiczenie to możesz wykonać na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest wyciskanie w pozycji leżącej. Aby wykonać to ćwiczenie na triceps połóż się, chwyć hantle w dłonie, ramiona muszą być wyprostowane nad klatką piersiową. Opuszczaj hantle w kierunku czoła, trzymając ramiona nieruchomo. W drugim wariancie tego ćwiczenia wykonujemy wyciskanie francuskie stojąc. Przyjmujemy stabilną pozycje stojącą. Zadbajmy także o wyprostowany kręgosłup. Unosimy hantle nad głowę i powoli opuszczamy ją za nią, zginając ręce w łokciach.

Prostowanie przedramion w opadzie tułowia z hantlami

Tu po raz kolejny mogą przydać nam się hantle. Przyjmij pozycję siedzącą na ławce, wykonaj lekki opad tułowia. Teraz wykonaj dynamiczny wyprost ramion z hantlami w dłoniach, pamiętając aby łokcie znajdowały się blisko tułowia. Następnie wykonaj powolne ugięcie ramion.

Ćwiczenia na triceps – podsumowanie.

Jest wiele ćwiczeń na triceps, które możemy wykonać. Większość z nich nie znalazła się w naszym zestawieniu. Warto pamiętać, że ćwicząc inne części ciała bardzo często trenujemy również tricepsy. Zatem ważne jest, aby ćwiczenia na triceps były uzupełnieniem naszych pozostałych treningów i aby odpowiednio je dawkować. Gdy nasze ramiona nie odpoczną wystarczająco, będziemy czuć się źle, a efekty nie będą zadowalające.

Zobacz także: Ćwiczenia na szcześciopak