chlebprobody.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

Moda

Czym zmyc henne szybko?

Henna to substancja wykorzystywana do farbowania brwi, włosów i rzęs, a także do robienia tatuaży. Jej intensywne zabarwienie to powód dla którego jest chętnie wykorzystywana do celów kosmetycznych. Są jednak sytuacje, gdzie jej zabarwienie staje się znacznym problemem i trzeba ją zmyć ze skóry bądź włosów. Jak to zrobić? O tym niżej.

Czym zmyc henne?

Henna mimo intensywnego zabarwienia nie jest substancją aż tak trwałą by ciężko było ją zmyć. Najprostszym sposobem będzie tutaj ciepła woda z mydłem. Ten sposób mimo, że brzmi banalnie to jednak daje oczekiwane efekty, a w dodatku z wykorzystaniem tych składników, które nie wymagają dodatkowego nakładu pieniędzy czy przedkładania drogi do sklepu czy specjalisty. Mydło i woda to rzecz, którą da się znaleźć w każdym domu. Warto też pamiętać by usuwanie henny odbyło się jak najszybciej. Świeża henna może być dużo łatwiejsza do usunięcia.

Kolejnym sposobem jest użycie płynu do demakijażu. Jest to sposób równie skuteczny jak pierwszy. Płyn skutecznie poradzi sobie z henną, nawet jeśli od chwili nałożenia henny minęło już kilka dni.

Jeśli w łazience mamy do dyspozycji piankę do golenia, to również warto zwrócić na nią uwagę, szukając skutecznej metody na usunięcie henny. Pianka do golenia mimo, że zazwyczaj ma skrajnie inne zastosowanie to po nałożeniu na hennę, może ją po prostu rozpuścić.
Jest to metoda alternatywna, ale warto dać jej szansę na wykazanie swojej skuteczności.

Spirytus kosmetyczny to substancja, którą można zastosować na waciku a następnie przyłożyć do miejsca gdzie henna jest za ciemna i poczekać chwilę, dając szansę substancji na wykonanie swojej pracy. Jest to metoda, którą można wykorzystać przy usuwaniu henny z brwi. Taki wacik trzeba trzymać około 2 minut.

Zmywanie henny środkami specjalistycznymi

Istnieją również środki specjalistyczne do zmywania henny z ciała. Nie wszyscy jednak posiadają je w domu, co jest dość sporym problemem w momencie, kiedy chcemy wykonać zmyć henne od razu, kiedy zauważymy pewne mankamenty kosmetyczne.
Kosmetyki te na pewno będą skuteczne, w tej kwestii nie trzeba zadawać sobie zbędnych pytań. Jeśli mamy kosmetyczkę, u której wiemy że dostaniemy taki specyfik warto o niego zapytać, bądź poprosić kosmetyczkę o usunięciu makijażu na miejscu, w salonie kosmetycznym.

Jeżeli potrzeba zmycia henny pojawiła się ze względu na początek przygody z malowaniem henną, to warto nie zniechęcać się i dać sobie po prostu czas na oswojenie się z tą substancją. Efekty w niedługim czasie powinny być zachwycające.