chlebprobody.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

Zdrowie

Trening siłowy dla kobiet: jakie ćwiczenia są najlepsze?

Czy trening siłowy zarezerwowany jest dla mężczyzn? Nic bardziej mylnego! Dla tych kobiet, które chcą utrzymać dobrą formę oraz zgrabną sylwetkę, ćwiczenia siłowe stają się sprawą bardzo ważną.

Na co można liczyć dzięki ćwiczeniom siłowym?

Trening silowy dla kobiet jest dobrym sposobem na wyrzeźbienie sylwetki, wzmocnienie mięśni oraz pozbycie się tkanki tłuszczowej. Trening taki może mieć też świetny wpływ na gospodarkę hormonalną oraz na układ krążenia, dzięki czemu można się skuteczniej chronić przed wieloma groźnymi chorobami. Ćwiczenia siłowe mają też rewelacyjny wpływ na odporność oraz nastrój psychiczny, nic więc dziwnego, że na taką formę aktywności decyduje się coraz więcej pań.

Jak trening siłowy wpływa na kobieca sylwetkę?

Istnieje przekonanie, iż ćwiczenia z ciężarkami i hantlami nie pasują do delikatnych kobiet oraz że mogą one doprowadzić do sytuacji, w której kobieta będzie aż za bardzo umięśniona. To błędne przekonanie, gdyż u kobiet mięśnie rozwijają się wolniej, niż u mężczyzn. Co zatem można zyskać?

Zobacz także: Ćwiczenia na barki – popraw swoją sylwetkę i zdrowie.

Jedną z najważniejszych korzyści wynikających z treningu siłowego jest piękniejsza sylwetka oraz mniejsza ilość tkanki tłuszczowej. Aby osiągnąć dobre efekty, warto postawić na te ćwiczenia, które ogólnie wzmacniają mięśnie. Dobre efekty przynosi wykonywanie przysiadów z ciężarem własnego ciała oraz pompki na podwyższeniu. Wyciskanie hantli w pozycji stojącej, deska oraz wiosłowanie to kolejne formy aktywności, na które warto postawić. Dla bardziej zaawansowanych kobiet, dobrym ćwiczeniem siłowym będzie martwy ciąg na prostych nogach oraz podciąganie na drążku. Ciekawą formą aktywności dla kobiet stawiających na ćwiczenia siłowe będzie też bieg górski, mogący się jednocześnie stać ciekawą formą aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu.

Zobacz także: Ćwiczenia na sześciopak – jak wyrzeźbić brzuch?

O czym jeszcze warto pamiętać?

Podczas treningu siłowego należy pamiętać i o odpoczynku, i o odpowiedniej diecie. Ważne jest tu przyjmowanie odpowiednich ilości białka oraz takich składników, jak potas czy żelazo. Ważnym składnikiem w diecie kobiety ćwiczącej siłowo są też niezbędne kwasy tłuszczowe, bez których ludzki organizm nie jest w stanie prawidłowo funkcjonować. Warto o tym pamiętać i zadbać nie tylko o ułożenie odpowiedniego programu treningowego, ale i menu.

Trening siłowy, połączony z odpowiednią dietą, może pomagać tym paniom, które chcą poprawić swą sylwetkę, jak i tym, dla których priorytetem jest troska o zdrowie. Nie trzeba wiele, by taka forma aktywności dała dobre efekty. Kluczem do sukcesu jest dobry program treningowy oraz regularne treningi.