chlebprobody.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

Jaka piżamka przejściowa
Moda

Jaka piżamka przejściowa?

Każdy rodzic zdaje sobie sprawę, jak ważne jest zapewnienie odpowiedniego snu dla dziecka. Szczególnie najmłodsi potrzebują dużej ilości niczym niezakłóconego odpoczynku, aby się prawidłowo rozwijać. 

Na początku część opiekunów decyduje się na otulacze, pragnąc zapewnić, jak największy komfort malcowi. Jednak z czasem następuje etap, w którym dziecko potrzebuje czegoś więcej i otulacz trzeba wymienić na piżamkę. 

Pomóc w tym może piżamka przejściowa Tranistion Suit od Love To Dream będąc dużym ułatwieniem zarówno dla dzieci, jak i ich opiekunów na tym trudnym etapie.

Niczym nie zakłócony sen

Każdy maluch potrzebuje snu, aby się prawidłowo rozwijać. Niestety, niektóre czynniki mogą wpływać na jakość snu. Nieodpowiednie oświetlenie, hałas lub niewygodny strój do spania mogą wybudzać malca i zaburzać jego wypoczynek. 

Z tego powodu często wybiera się otulacze dla najmłodszych pociech, aby czuły się komfortowo i bezpiecznie. Ułatwia to również zniwelowanie takich odruchów jak moro, które wybudzają dziecko.

Z czasem maluch zaczyna rosnąć, więcej się rusza i nie czuje się już swobodnie w otulaczu. Często nie jest również gotowy na normalną piżamkę — nie czuje się w niej jeszcze bezpiecznie i komfortowo. 

W takim wypadku idealnie się sprawdzi piżamka przejściowa pozwalająca przeprowadzić malca przez kolejne etapy w komfortowy sposób, przyzwyczaja do normalnej piżamki bez stresu i lęku. Nie zakłóca snu, otulając dziecko i zapewniając mu ciepło.

Etap przejściowy

W pewnym momencie konieczna jest rezygnacja z otulacza na rzecz czegoś mniej krępującego ruchy. Gdy dziecko zaczyna się więcej ruszać, próbować przekręcać na boki i na brzuch nie należy mu tego utrudniać. W ten sposób można zaburzyć rozwój pociechy. Maluch potrzebuje czegoś, co nie będzie krępowało jego ruchów, aby móc ćwiczyć nowe umiejętności.

Niestety rezygnacja z otulacza może być dla niego ogromnym szokiem i wiązać się z dużym stresem. Dlatego warto zainwestować w piżamkę przejściową, aby ułatwić mu ten etap przejściowy bez większego stresu. Właśnie takie zadanie spełnia piżamka przejściowa skonstruowana w taki sposób, aby powoli przechodzić przez kolejne etapy, wtedy kiedy dziecko będzie na to gotowe.

dziecko pizamka

Piżamka przejściowa — co to takiego

Piżamka przejściowa to połączenie otulacza z normalną piżamką. Jest skonstruowana w taki sposób, aby górna część przylegała i dostosowywała się do ciała dziecka. Ponadto zarówno ręce, jak i nogi w takiej piżamce są zabudowane, zapewniając dziecku efekt otulenia. 

Specjalne skrzydełka otulające rączki w każdej chwili można odpiąć, przyzwyczajając dziecko do większej swobody. Gdy już się przyzwyczai, można przypiąć zwykłe rękawki, stwarzając zwykłą piżamkę dla malca.

Zalety przejściowej piżamki Transition Suit

Piżamka Transition Suit od Love To Dream pozwala w łagodny sposób przejść z otulacza na zwykłą piżamkę. Odpinane skrzydełka, które można zamienić na zwykłe rękawy, pozwalają na powolne oswajanie dziecka z nową sytuacją. 

W każdej chwili można je przypiąć z powrotem, jeżeli okaże się, że maluch jeszcze nie jest gotowy na tak duży krok. Ponadto piżamka przejściowa doskonale otula stópki, zapewniając ciepło i wygodę. Odpowiednie dopasowanie do ciała zapewnia jeszcze więcej komfortu i wygody podczas snu.

Nogawki w piżamce można w szybki sposób odkryć, dzięki czemu maluch szybko może być gotowy do zabawy. Ponadto specjalne podwójne zamki umożliwiają łatwą zmianę pieluszki w każdej sytuacji. 

Piżamka przejściowa świetnie sprawdza się jako alternatywa dla kocyka — rodzić ma pewność, że dziecko przez całą noc będzie przykryte. Dodatkowo odpowiednie dopasowanie do ciała zapewnia większe bezpieczeństwo. Nie trzeba się martwić, że się zsunie bądź nakryje głowę maluszka.

Dostępność różnych kolorów i rozmiarów pozwala na odpowiednie dopasowanie do każdego dziecka. Piżamka nadaje się dla dzieci aż do 14 kg. Dodatkowo dostępność piżamek o różnej przepuszczalności umożliwia rodzicom zapewnienie komfortu cieplnego maluszkom przez cały rok. 

Przejściowa piżamka od Love To Dream na spokojny sen

Pragnąc zapewnić dziecku bez stresowe przejście z otulacza na piżamkę, warto zdecydować się na piżamkę przejściową. Takie rozwiązanie zapewni malcowi komfort psychiczny i pozwoli uniknąć stresu. 

Delikatny materiał, odpowiednie dopasowanie i otulanie zapewni dziecku spokojny sen. Ponadto wysokiej jakości materiały użyte do wykonania piżamki pozwolą na jej długie użytkowanie. Sen dla malca jest kluczowy w rozwoju, dlatego warto mu zapewnić jak najlepsze warunki, aby czuł się bezpiecznie i komfortowo.