chlebprobody.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

maści pielęgnacyjne
Uroda

Kiedy stosować maści pielęgnacyjne?

Maści pielęgnacyjne można znaleźć w niemal każdej aptece, zarówno stacjonarnej, jak i internetowej. Są one dostępne także w niektórych drogeriach. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, w jakich okolicznościach warto zaufać tym kosmetykom do zadań specjalnych. Tymczasem okazuje się, że doskonale sprawdzą się one między innymi w pielęgnacji skóry suchej i zniszczonej.

Masz skórę suchą? Postaw na natłuszczające maści

Wiele osób zmaga się z przesuszeniem skóry, które jest szczególnie dostrzegalne w zimie. Niestety, warunki atmosferyczne nie zawsze naszej skórze sprzyjają. Szczególnie niebezpieczny jest mróz, jak również silny wiatr oraz rzecz jasna suche powietrze. Wydaje się więc, że doskonałym rozwiązaniem będzie kupno maści do tak zwanych zadań specjalnych. Powinno charakteryzować je naprawdę wszechstronne działanie. Dzięki maściom natłuszczającym na pewno uda nam się zmiękczyć skórę, dzięki czemu będzie ona przyjemniejsza w dotyku. Pozbędziemy się również popękanej skóry oraz sprawimy, że stanie się ona odporniejsza na niekorzystny wpływ czynników atmosferycznych, o których wspomniano powyżej. 

Jakich składników poszukiwać w maściach?

Aby maści pielęgnacyjne mogły okazać się skuteczne, należy rzecz jasna odpowiednio je wybrać. Wydaje się, że najważniejsze jest to, aby maści posiadały składniki korzystnie wpływające na stan skóry. Doskonale, jeśli znajdzie się w nich witamina A. Przyda się także witamina E. Obydwie witaminy charakteryzują się niezwykle korzystnym wpływem na stan skóry. Dzięki witaminie A będzie można przyśpieszyć procesy regeneracyjne zachodzące w skórze. Witamina E, określana jako witamina młodości, posiada naprawdę duży potencjał antyoksydacyjny. Dzięki temu jest ona w stanie zapobiegać przedwczesnemu starzeniu się skóry. Doskonale byłoby, gdyby maść posiadała treściwą konsystencję. Dzięki temu, intensywnie nawilży ona nawet najbardziej szorstką skórę. Kosmetyk nie powinien być jednak zbyt tłusty, aby nie zabrudził naszych ubrań. Przed dokonaniem zakupu, dobrze jest poczytać opinie na temat poszczególnych maści. 

Jak stosować maści pielęgnacyjne?

Aby maści pielęgnacyjne miały szansę przynieść satysfakcjonujące rezultaty, konieczne jest odpowiednie ich stosowanie. Wydaje się, że najważniejsza jest systematyczność. Na tym jednak nie koniec. Maść najlepiej byłoby wmasowywać w starannie oczyszczoną skórę. W przeciwnym bowiem razie, składniki aktywne zawarte w maściach raczej skutecznie nie zadziałają. Wskazana jest także cierpliwość. Efekty nie będą zauważalne od razu. Pojawią się co najmniej po kilku tygodniach stosowania maści. Niekiedy jednak, jeśli problem jest poważny, będzie można je dostrzec dopiero po kilku tygodniach stosowania maści. U niektórych rezultaty będą dostrzegalne wcześniej, a u innych nieco później. Jeżeli zależy nam na stosunkowo szybkiej regeneracji skóry, dobrym pomysłem będzie założenie na noc specjalnych rękawiczek bawełnianych. Można będzie nałożyć wówczas grubszą warstwę kosmetyku na dłonie. Jeśli problem przesuszonej skóry dotyczy stóp, warto założyć skarpetki bawełniane. 

Więcej informacji znajdziecie na stronie: https://ziaja.com/c/masci-501