chlebprobody.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

fryzura męska krótka
Moda

Modna fryzura męska krótka

Bycie zadbanym mężczyzną to nie tylko ubiór ale też odpowiednio dobrana fryzura. Powinna być dopasowana do kształtu twarzy i naszego charakteru. Magazyny modowe, blogi i salony fryzjerskie sprawiają, że łatwiej jest nam wybrać fryzurę pasującą do nas. Zatem jaka powinna być modna fryzura męska krótka?

Kształt twarzy a fryzura

Krótka fryzura męska najlepiej wygląda jeżeli jest dopasowana do kształtu naszej twarzy. Dlatego taką fryzurę najprościej będzie wybrać u sprawdzonego fryzjera. Natomiast w domowych warunkach również będziemy w stanie ustalić kształt twarzy. Wystarczy zrobić sobie selfie, gdzie patrzymy wprost w obiektyw. W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę, czy mamy twarz szerszą czy dłuższą. Następnym krokiem jest czoło – czy jest wysokie, niskie, czy normalne. Dzięki tym wytycznym będziemy mieli już możliwość ustalenie, czy chcemy ukryć czoło, czy je wyeksponować. Jeżeli twarz jest znacznie dłuższa niż szersza to kształt twarzy możemy mieć owalny, podłużny, diamentowy. Natomiast jeżeli twarz jest szersza niż dłuższa to możemy zobaczyć sobie fryzury do kształtu twarzy takich jak: odwrócony trójkąt, kwadratowa, okrągła. Jeżeli ustalimy kształt twarzy to dana fryzura może go nam optycznie jeszcze podkreślić.

fryzura męska krótka

Fryzura męska krótka – co w modzie?

Zawsze modne są fryzury klasyczne i naturalne. Ważne, by fryzura była przede wszystkim wygodna i nie sprawiała trudności przy porannym układaniu włosów. Obecnie bardzo modne jest cięcie włosów na tzw. buzz cut. Przy tym cieciu włosy są krótko przycięte – na wysokości kilku milimetrów, nie ma żadnej grzywki ani cieniowania. Ta fryzura dobrze wygląda niemal na każdych włosach i pasuje wielu mężczyznom. Innym rodzajem fryzury jest french crop. Przy tej fryzurze włosy także się krótko ścięte z tyłu i po bokach, ale kontrastują z dłuższą grzywką. Fryzura sprawdzi się na włosach prostych i kręconych. Pasuje również do wielu kształtów twarzy. Cięcie z taką grzywką świetnie będzie pasować osobom, które chcą ukryć wysokie czoło. French crop będzie także pasować osobom, które mają cienkie włosy. Grzywka doda optycznie objętości włosom, także uda się ukryć nawet delikatne zakola. Jeszcze inna fryzurą jest side part, czyli uczesanie z przedziałkiem z boku. Tę fryzurę z powodzeniem można dopasować do stylu ubioru – pasuje do garnituru, marynarki, jak i dżinsów. Także jeżeli nie lubimy spędzać dużo czasu na układaniu fryzury to krótkie włosy będą idealnym rozwiązaniem. Takie fryzury nie wymagają skomplikowanej pielęgnacji i zawsze wyglądają dobrze.

fryzura męska krótka fryzjer

Fryzura męska – jak dbać o krótkie włosy?

Pielęgnacje krótkich włosów powinieneś rozpocząć od wyboru odpowiednich kosmetyków. Wystarczy dobry szampon i odżywka, aby zadbać o swoje włosy. Jeśli trenujesz codziennie lub pracujesz fizycznie myj włosy codziennie. Natomiast, gdy twoja praca jest pracą biurową, a twoja aktywność fizyczna jest mniejsza, myj włosy 2-3 razy w tygodniu. Pewnie zastanawiasz się, skąd takie rekomendacje? Zbyt częste mycie włosów i nakładanie na nie szamponu i odżywki, skutkuje zmyciem naturalnej substancji nawilżającej. Włosy stają się wtedy wysuszone, a skóra jest podrażniona.