chlebprobody.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

Lifestyle

Jak mieć zawsze piękne paznokietki?

Paznokcie to niezwykle ważny element wizerunku każdej kobiety – jest on niepełny, jeśli o element ten nie zadba się właściwie. Zaniedbane, obgryzione czy mające odpryskujący lakier płytki fatalnie wpływają na wygląd dłoni, a nawet na ocenę kobiety przez jej otoczenie, warto więc postarać się, by zawsze mieć ładne paznokcie. Wbrew pozorom, nie jest to trudne.

Malować czy nie?

Wiele kobiet uznaje, że bez lakieru ich paznokcie wyglądają bardzo brzydko, wobec czego stale je maluje lub wykonuje określone rodzaje stylizacji, na przykład u kosmetyczki. Wygląda paznokci jest ściśle związany z ich stanem, dlatego jeśli są one słabe i zniszczone, nie wyglądają dobrze. Wystarczy zaś o nie zadbać, sięgając po dobrą odżywkę czy zabiegi regenerujące w salonie, by stały się tak piękne, że nawet nie będzie się chciało chować ich pod lakierem.
Kwestia malowania jest też często uwarunkowana przez zasady panujące w pracy. Dress code czasem zakazuje malowania paznokci, innym razem zaś to zaleca, nieraz nawet wskazując, jakie kolory są preferowane. Kiedy nie można malować płytek, warto nadawać im piękny połysk za sprawą polerki czy wykonując japoński manicure. Zwłaszcza ten ostatni zabieg jest świetnym wyjściem zawsze wtedy, kiedy nie można lub nie chce się malować paznokci, a jednocześnie pragnie się, by wyglądały pięknie.

Gdy zaś maluje się paznokcie, warto pamiętać o niezwykle ważnej zasadzie. Nieważne, na jaki kolor maluje się płytki czy jaka jest ich długość. Najważniejsze, by emalia wyglądała schludnie. Najgorszym zjawiskiem jest oczywiście odpryśnięty czy starty lakier – znacznie lepiej jest nie malować paznokci niż nosić taki lakier, na przykład gdy nie ma czasu na częste malowanie czy wykonuje się pracę związaną z częstym moczeniem rąk (jak fryzjerka) i wiadomo, że lakier długo się nie utrzyma. Z tego też powodu tak dużą popularnością cieszy się stylizacja hybrydowa, która pozwala cieszyć się trwałością lakieru do kilku tygodni.

Ważny manicure

Wykonując stylizację paznokci, na przykład malując je lakierem, wiele kobiet zapomina o konieczności wykonania klasycznego manicure. Opiłowanie paznokci to oczywistość, ale oprócz tego należy też oszlifować ich powierzchnię w celu uniknięcia nierówności. Konieczne jest też odsuwanie skórek lub ich wycinanie. Dopiero tak przygotowane płytki są gotowe do malowania i dają gwarancję, że efekt będzie zachwycający. Piękne paznokietki to bowiem zadbane, równe płytki oraz brak narośniętych na nie skórek, które prezentują się fatalnie, gdy nie zadba się o nie właściwie.