chlebprobody.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

Odpowiednia higiena butelek
Lifestyle

Odpowiednia higiena butelek i smoczków

Zdrowie dziecka dla każdego rodzica i opiekuna jest bardzo ważne. Podawanie odpowiednich suplementów, dokładnie zaplanowana i zbilansowana dieta to tylko nieliczne elementy które wchodzą w skład pielęgnacji dziecka już od pierwszych dni życia. 

Ważne jest także zachowanie odpowiedniego poziomu higieny butelek i smoczków, które dziecko na co dzień używa. Warto wiedzieć, że liczne bakterie oraz drobnoustroje mogą się mnożyć w dziecięcych butelkach lub na powierzchni smoczków. Dlatego tak ważne jest zachowanie odpowiedniej higieny podczas ich czyszczenia i suszenia.

Na szczęście producenci akcesoriów dla dzieci wychodzą potrzebom rodziców naprzeciw a na rynku pojawiają się sprzęty, które mają ułatwić sterylizację, wyparzanie czy osuszanie butelek. 

W coraz większej ilości sklepów można bez problemu znaleźć nowoczesne i kompaktowe suszarki, które przeznaczone są specjalnie do butelek, smoczków oraz innych przedmiotów z których dziecko często korzysta.

Jak zadbać o odpowiednią higienę smoczków oraz butelek?

Zarówno zlew kuchenny jak i tradycyjne suszarki do osuszania naczyń po umyciu mogą stanowić niebezpieczne źródło bakterii dla zdrowia dziecka. Ma to szczególny związek z dużą wilgotnością na ich powierzchni, która sprzyja powstawaniu bakterii i drobnoustrojów. Dlatego tak istotne znacznie ma wyznaczenie osobnego miejsca na mycie, osuszanie oraz wyparzanie dziecięcych przedmiotów np. butelek.

Poza oczyszczaniem butelek i smoczków gorącą wodą z odpowiednio dobranym detergentem, czy ich wygotowywanie, duże znaczenie ma także odpowiednie ich suszenie. Dlatego też warto znaleźć osobne miejsce na suszenie dziecięcych akcesoriów i przemyśleć decyzję o zakupie dedykowanej suszarki.

suszarka

Suszarka do butelek i smoczków – czym jest?

Jednym z gadżetów, które warto mieć w swojej kuchni jest stojąca suszarka do butelek i smoczków. Takie urządzenie jest niezwykle kompaktowe i nie zajmuje wiele miejsca, odznacza się także stabilną konstrukcją, która pozwala na suszenie dziecięcych akcesoriów w pozycji pionowej bez obawy o ich uszkodzenie.

Wyposażenie suszarki w praktyczne widełki w kilku rozmiarach sprawia, że można bez problemu umieścić w nich wszystkie umyte lub wyparzone smoczki oraz butelki. Możliwość zmiany ich rozmieszczenia jest kolejną cechą ułatwiającą korzystanie z niej. 

Nadmiar wody z akcesoriów dziecięcych ścieka swobodnie na podstawę suszarki, dzięki czemu nie ma konieczności wycierania butelek i smoczków ściereczkami lub papierowymi ręcznikami.

Suszarka do butelek i smoczków – czy warto?

Zakup wolnostojącej suszarki do dziecięcych butelek i smoczków jest doskonałym rozwiązaniem dla rodziców poszukujących praktycznego i higienicznego sposobu na suszenie dziecięcych akcesoriów. Dzięki odpowiednio wyprofilowanym elementom woda z umytych przedmiotów zostaje swobodnie i efektownie odprowadzona.

Może być ona stosowana także do innych przedmiotów dziecięcych takich jak talerzyki, łyżeczki czy talerzyki. Decydując się na zakup suszarki warto rozważyć opcje z funkcją składania, dzięki czemu bez problemu będzie można ją zabrać w podróż.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Zakup suszarki do butelek i smoczków powinien być decyzją przemyślaną. W tej kwestii warto kierować się indywidualnymi predyspozycjami oraz zapotrzebowaniem dziecka na powyższe przedmioty. 

W przypadku niewielkiej kuchni warto zdecydować się na mniejsze urządzenie, które w razie potrzeby będzie można złożyć i schować w szafce. Warto wybierać takie suszarki, które bez problemu można myć w zmywarce.

Co ważne, suszarki do butelek i smoczków mogą być wykorzystywane także w późniejszym okresie życia dziecka. Będą idealnym rozwiązaniem do suszenia jego kubków czy filiżanek gdy dziecko ukończy pierwsze lata życia. Ważne jest także zwrócenie uwagi na to, aby suszarka była wykonana z materiałów, które są w pełni bezpieczne dla dziecka i posiadała odpowiednie atesty.

Więcej znajdziesz tutaj: https://www.nanobebe.pl