chlebprobody.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

Ego
Lifestyle

Ego – poznaj swoich przyjaciół w popularnej grze planszowej!

Jeśli w gronie bliskich znajomych uwielbiacie spędzać czas przy grach towarzyskich, powinniście spróbować ego gra planszowa. Jest to niezwykle lekka propozycja, która sprawdzi, kto z was najlepiej poznał swoich przyjaciół. Niebanalne pytania sprawiają, że ta ciekawa gra może stać się dużą atrakcją niejednej imprezy. Dziecinnie proste zasady gry sprawiają, że ego gra towarzyska zapewni przyjemną rozgrywkę dla grupy dobrych znajomych i dla całej rodziny.

Ego gra planszowa — jakie są jej zasady i co znajdziemy w pudełku?

Kultowa gra towarzyska w swoim opakowaniu zawiera 220 dwustronnych kart z pytaniami w wygodnym pudełku, 18 żetonów odpowiedzi, którymi udzielamy odpowiedzi i 120 małych żetonów, które służą nam jako punktacja, a także przejrzysta instrukcja i plansza. Bardzo prosty i atrakcyjny design przykuwa uwagę i zapewnia wygodną i łatwą rozgrywkę.

Minimalna liczba graczy to 2 osoby, a maksymalna to 6, a wiek graczy, którzy mogą dobrze się bawić, to 14 lat i więcej. W ego gra planszowa zabawa polega na udzieleniu szczerej odpowiedzi na zadane pytania. Wygrywa osoba, która zdobędzie najwięcej żetonów z przygotowanej puli. Do oznaczania odpowiedzi służą nam żetony, na których znajdują się jedna, dwie, lub trzy kropki. Świetna zabawa z ego gra planszowa może trwać przez wiele rozgrywek, ponieważ dwustronne karty zawierają aż 400 pytań, dzięki czemu nie zaczną się tak szybko powtarzać.

Sprawdźcie, kto z was najlepiej poznał swoich przyjaciół? Jak grać w Ego?

Ego gra planszowa najlepiej się sprawdza, gdy liczba graczy wynosi 3 lub więcej. Rozgrywka trwa od 20 minut do godziny i samo wytłumaczenie zasad z instrukcją trwa kilka chwil. Wyzwanie ego polega na udzieleniu szczerej odpowiedzi na pytanie dotyczące samego siebie. To sprawia, że podczas rozgrywki mamy szansę lepiej poznać bliskie nam osoby. Ego gra towarzyska sprawdza, jak dobrze znasz swoich znajomych, więc warto w nią grać w gronie rodzinnym lub przyjaciół.

Ego gra rozpoczyna się od rozdania wszystkim graczy żetonów odpowiedzi, które mają na sobie jedną, dwie, lub trzy kropki. Następnie wszyscy otrzymują po 20 żetonów punktacji i 10 z nich oddają do wspólnej puli, która będzie trafiać do grających osób po trafnym odpowiadaniu. Żeby zacząć, wylosuj jedno z pytań, którego treść czytasz na głos. Na karcie znajdują się trzy odpowiedzi. Wybierając jedną z podanych możliwości, używasz żetonów odpowiedzi. Jeśli Ty losujesz kartę, to kładziesz zakryty żeton, odpowiadając na zadane pytanie wedle swoich poglądów.

Pozostali gracze muszą wykazać się znajomością Twojej osoby, aby uzyskać punkty. W sekrecie kładą żetony z odpowiedziami tak samo zakryte, jak Twój i rozpoczynają kolejny etap. Małe żetony, które znajdują się w puli i w posiadaniu każdego z graczy możemy użyć do obstawienia, jeśli jesteśmy pewni odpowiedzi, możemy położyć ich dwa, a jeśli nie to jeden. Po odkryciu żetonów odpowiedzi sprawdzamy który z graczy otrzyma podwojoną liczbę punktów, a kto traci swój zestaw na rzecz puli w banku. Tyle ile osób odgadło Twoją odpowiedź, tyle dostajesz żetonów punktacji. Kiedy pula w banku będzie pusta, wtedy cała gra się kończy i podliczamy nasze wyniki.

Ego gra planszowa to świetna zabawa dla każdego od 14. roku życia. Dlatego podczas rozgrywki możemy zmienić pytanie, jeśli nie dotyczy ono naszej osoby, na każdej karcie są dwa, więc nie trzeba losować nowej. Ponadto, jeśli chcemy, możemy również odmówić odpowiedzi, ale wtedy oddajemy dwa z naszych żetonów punktacji do puli w banku. Ciekawe dyskusje i dobra zabawa, która pozwala poznać się jeszcze lepiej w gronie przyjaciół, to właśnie wyróżnia Ego wśród gier towarzyskich!