chlebprobody.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

Beżowy blond
Uroda

Beżowy blond – modna koloryzacja idealna do pokrycia siwych włosów

Włosy dojrzałe, siwiejące i siwe warto farbować na odcienie blond. W ten sposób można odjąć sobie lat. Jednym z kolorów, który świetnie się sprawdzi jest beżowy blond. Dla kogo będzie odpowiednim wyborem i co zrobić, by odrost nie był szybko widoczny? Jak go ukryć, a jednocześnie nie zniszczyć włosów?

Beżowy blond – kto powinien się na niego zdecydować?  

Beżowy blond można określić mianem koloru uniwersalnego. Komu pasuje koloryzacja beżowy blond? Jest odpowiednia zarówno do ciepłego, jak i chłodnego typu urody i jest to dobra wiadomość dla kobiet, które szukają koloryzacji do pokrycia włosów siwych. Beżowy blond świetnie się sprawdzi. Beżowy blond dodaje cerze promiennego blasku. Jednocześnie nie uwydatnia niedoskonałości, zatem zarówno przebarwień, jak i zmarszczek. Może mieć nieco chłodniejsze pigmenty lub odrobinę cieplejsze, dopasowane nie tylko do koloru cery, ale i tęczówki oka. Ten kolor prezentuje się na włosach niezwykle elegancko, pod warunkiem, że nie są łamliwe, przesuszone, sianowate. Zatem należy odpowiednio o nie zadbać. Trzeba też zrobić wszystko, by skutecznie ukryć odrost.        

Jak skutecznie ukryć odrost w przypadku włosów w kolorze beżowy blond? 

Można sięgnąć po spray, który neutralizuje siwiznę. Takie produkty są łatwe w stosowaniu. Wystarczy spryskać włosy u nasady i rozprowadzić produkt. Jednak trzeba pamiętać, że ich trwałość jest krótka, do kolejnego mycia włosów. Zatem znacznie lepiej postawić na trwalsze rozwiązania. Tonowanie włosów to sposób na ukrycie siwizny i odrostów. Można przywrócić włosom odpowiedni, pożądany odcień. Toner do włosów z chłodnymi pigmentami zapewni świetny efekt, a jednocześnie nie zniszczy włosów. Jego działanie opiera się na zawartości delikatnego oksydantu. Nie zawiera amoniaków ani innych silnych substancji, które przenikają strukturę włosa. Toner oblepia włosy, zatem nie powoduje dalszego rozchylania łusek włosa. Jednocześnie wypłukuje się równomiernie, zatem nie trzeba obawiać się o plamy i przebarwienia.          

Skuteczna pielęgnacja włosów w kolorze beżowy blond – jak zachować chłodny odcień? 

Zachowanie odcienia chłodnego blondu nie musi być mission impossible. Wystarczy sięgnąć po szampony i odżywki z chłodnym pigmentem. Wystarczy stosowanie takich produktów raz w tygodniu. W pozostałe dni można myć włosy lekkim szamponem, który zawiera substancje nawilżające i nie ma w składzie wysuszających SLS, SLES czy olejów mineralnych. Należy też sięgnąć po odpowiednią odżywkę. Na co dzień można stosować tę z wodą lamelarną, która chroni włosy przed szkodliwym działaniem promieniowania UV, wiatru, niskiej czy wysokiej temperatury. Jednocześnie taka odżywka może mieć formę sprayu bez spłukiwania. Warto sprawdzić przed jaką temperaturą chroni włosy. Może być to nawet ponad 200 stopni, a wtedy po zastosowaniu takiej odżywki można bezpiecznie suszyć czy też prostować włosy. Warto podkreślić, że woda lamelarna wzmacnia włosy na całej długości. Dzięki niej włosy pozostają miękkie w dotyku i łatwo się je rozczesuje. Zapobiega plątaniu się włosów i ich nadmiernemu wypadaniu. Wodę lamelarną można stosować w ramach metody mycia włosów OMO. Będzie ona stosowana w końcowej pielęgnacji. Woda lamelarna domyka łuski włosów, co jest bardzo istotne dla ich kondycji. W przypadku włosów siwych warto sięgać po kosmetyki do włosów, które zawierają wzmacniający koenzym Q10, np. naturalne olejki.      

Materiał zewnętrzny