chlebprobody.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

Zdrowie

Deska 28 dni dla pięknej sylwetki

Choć deska jest ćwiczeniem niewymagającym i niezbyt forsownym, może pomóc nam w osiąganiu wspaniałych rezultatów. Warunek jest jeden – przez 28 dni trzeba poświęcać 4 minuty na trening. Jak wyglądają takie ćwiczenia? Jakie efekty można osiągnąć?

Plank – proste ćwiczenie na wiele partii mięśni

Ćwiczenie plank, znane jako popularna deska, to prosty sposób na wzmocnienie wielu grup mięśni jednocześnie. Cała filozofia polega tu na utrzymaniu ciała w odpowiedniej pozycji. Ciało opiera się na palcach i przedramionach, przy czym łokcie muszą być ustawione prostopadle do ramion. Kręgosłup powinien być prosty, a nogi lekko rozchylone. W takiej pozycji należy wytrzymać przez określony czas. W pierwszych dniach jest to 30 sekund, w kolejnych 40 i 45 sekund, aż w dniu 27 dochodzi się do 240 sekund. W dniu 28 należy wytrwać w takiej pozycji tak długo, jak się da – im dłużej, tym lepiej. Teoretycznie jest to ćwiczenie proste, jednak już podczas pierwszych serii można się przekonać, jak wiele energii trzeba włożyć w utrzymanie ciała w takiej pozycji przez dłuższy czas.

Aby taki trening nie stał się zbyt nudny, można go urozmaicić. W jaki sposób? Można wykonywać wysoką deskę (opierając się na wyprostowanych dłoniach) lub plank odwrócony. Trening taki można sobie dodatkowo utrudniać, łącząc deskę z wymachami nóg. Można też deskę wykonywać na boku, opierając się raz na prawej, raz na lewej ręce. Podstawowy wariant sam w sobie jest jednak bardzo skuteczny i angażujący, na nim też warto się skoncentrować.

Jakie efekty można osiągnąć?

Regularnie wykonywana deska pomoże wzmocnić mięśnie brzucha oraz pleców. Dodatkowo można wzmocnić mięśnie nóg oraz pleców, wyszczuplić talię oraz wyrzeźbić uda. Szczuplejsza sylwetka nie jest jedynym powodem, dla którego warto postawić na takie ćwiczenie. Dzięki wyzwaniu deska, w ciągu 28 dni można poprawić postawę ciała oraz w prosty sposób wzmocnić kręgosłup.

Jak zwiększyć efekty treningu?

Już sam program „deska 28 dni” może pomóc tym, dla których priorytetem jest piękna rzeźba ciała. Kto chce dodatkowo zadbać o swe mięśnie i sylwetkę, ten może taki trening poszerzyć o serię brzuszków lub słynną 6 Weidera. Warto też zatroszczyć się o swą dietę oraz regularnie spacerować. Dzięki temu efekty miesięcznych ćwiczeń plank nie tylko przyniosą lepsze rezultaty, ale utrzymają się na dłużej.

Nie zawsze trzeba wylewać litry potu na siłowni, by móc się cieszyć pięknie wyrzeźbionym ciałem i mocnymi mięśniami. Czasem wystarczy wybrać kilka prostych, za to wyjątkowo skutecznych ćwiczeń, a następnie wykonywać je zgodnie z programem treningowym.