chlebprobody.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

bieznia do domu trening
Lifestyle Moda Zdrowie

Bieżnia w domu czy warto?

Jeśliby chcieć wybrać jeden, zdecydowanie najpopularniejszy sport ostatnich lat, z całą pewnością byłoby to bieganie. Nic dziwnego, w końcu nie tylko jest to bardzo proste zajęcie. Może być ono realizowane przez dosłownie każdego. Co więcej, biegać da się dosłownie wszędzie. Nie potrzeba do tego celu specjalnych miejsc i placów. Jak się jednak okazuje, zima skutecznie potrafi odstraszyć biegaczy przed sportem, co często powoduje chęć kupienia domowej bieżni. Zatem czy bieżnia w domu to dobry pomysł?

bieznia w domu

Zalety domowej bieżni

Nie da się ukryć, że najważniejszym powodem, dla którego tak wiele osób sięga po domowe bieżnie, jest towarzysząca im wygoda. Nie tylko nie trzeba udawać się na siłownie i tam biegać w czasie zimy, lecz również nie trzeba narażać się na bieganie w niskiej temperaturze na śliskiej nawierzchni. Jest to więc rozwiązanie nie tylko wygodne, lecz również bezpieczne.

Zobacz także: Sprzęt do ćwiczeń w domu – jaki wybrać?

Oprócz tego, że nie jest się narażonym na wpływ warunków atmosferycznych, czy też niepotrzebnego towarzystwa innych osób na siłowni, to w dodatku oszczędza się naprawdę wiele czasu, który do tej pory marnowany był na dojazd do miejsca, gdzie się biegało.
Nie można również zignorować tego, ze samodzielne bieganie w domu powoduje, że można znacznie urozmaicić swój trening. Możemy np. wprowadzić do niego element rozrywkowy. Nic bowiem nie stoi na przeszkodzie, aby podczas biegania na bieżni w domu słuchać radia, oglądać telewizję, a nawet włączyć sobie jeden z filmów lub seriali pochodzących z platform streamingowych.

Na koniec warto wspomnieć, że bieżnia w domu jest dobrym pomysłem również ze względu zdrowotnego pod kątem stawów. Bieganie na bieżni jest dla nich zdrowsze, ponieważ posiada ona lepszą amortyzację, a tym samym nie nadwyręża tak bardzo stawów, jak bieganie po betonie.

Zobacz także: Trening cardio w domu i poza nim – co trzeba wiedzieć?

bieżnia w domu

Bieżnia w domu czy warto?

Niestety bieżnia w domu to nie tylko same zalety i cechy, które sprawiają, że warto ją mieć. Jest również wiele takich aspektów użytkowania, które trudno jest zaliczyć do pozytywnych. O czym konkretnie mowa?

Przede wszystkim minusem każdej dobrej jakościowo bieżni jest to, że jest urządzenie naprawdę drogie. Zakup z pewnością nadszarpnie domowy budżet. Co więcej, aby móc korzystać z bieżni potrzebne jest naprawdę sporych rozmiarów pomieszczenie, ponieważ sam sprzęt do małych nie należy.
Na koniec trzeba również pamiętać o tym, że korzystając z takiej bieżni, rachunki za prąd poszybują do góry. Urządzenia tego typu są bardzo prądożerne.
Znając te wady, warto samodzielnie ocenić, czy nie będą one wpływały na sens zakupu całego sprzętu.

Szukasz tańszego sposobu na poprawę kondycji i sylwetki? Ćwiczenia z hantlami mogą być właśnie dla ciebie.