chlebprobody.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

Uroda

W jaki sposób zagęścić brwi?

Wiele internautów szuka informacji na temat tego, w jaki sposób szybko zagęścić brwi. Temat ten poruszany jest głównie przez kobiety, którym brwi rosną w bardzo wolnym tempie i chcą go przyspieszyć. Niewątpliwie klientki mające za sobą nieudaną regulację także poszukują skutecznych sposób na porost brwi. Naturalnie kształt oraz wygląd brwi dodają uroku całej twarzy.

Domowe sposoby na zagęszczenie brwi

Jednym z najpopularniejszym sposobem na zagęszczenie brwi, jest zastosowanie oleju rycynowego. Otóż olej rycynowy jest doskonałym stymulatorem wzrostu włosów, który równocześnie zmniejsza ich wypadanie. Produkt ten należy nakładać raz dziennie bezpośrednio na brwi z pomocą małej szczoteczki lub patyczka do uszu. Innym sposobem na to, jak zagęścić brwi, jest zakupienie odżywek mających za zadanie pobudzenie porostu brwi. Takie odżywki każda konsumentka może kupić w drogeriach internetowych i stacjonarnych. Niemniej jednak w tym przypadku trzeba ponieść większe koszty, gdyż odżywki do brwi kosztują zazwyczaj około kilkudziesięciu złotych. Ostatnim domowym sposobem na gęste oraz mocne brwi jest zoptymalizowana dieta, która powinna zawierać wiele witamin. Mianowicie słaba kondycja brwi może być spowodowana brakiem czy też niedoborem biotyny. Biotyna znajduje się w takich produktach jak ziemniaki, wątróbka oraz jajka. Warto zaznaczyć, że witamina H jest syntetyzowana przez bakterie przewodu pokarmowego. Z tego powodu trzeba zadbać o odpowiednią florę pożytecznych bakterii, sięgając po jogurty. Jeżeli flora ta zostaje zachwiana, to wtedy dochodzi do niedoborów biotyny. Bez wątpienia w utrzymaniu pięknych i gęstych brwi pomaga łosoś, awokado i marchewka. Ponadto ważne jest uzupełnianie swojej codziennej diety w nasiona, które są bogate w witaminy i minerały.

Szczotkowanie i masowanie – sprawdzona metoda na porost brwi

Współcześnie dla wzmocnienia i porostu brwi wskazane jest ich codzienne szczotkowanie. Do przeczesywania brwi najlepiej wykorzystywać grzebyczek lub szczoteczkę przeznaczoną do brwi. Z kolei niektóre przedstawicielki płci pięknej w celu poprawy kondycji brwi, zalecają regularny masaż tzw. włosów szczeciniastych. Wystarczy tylko kilka minut przed snem masować ją miękką szczoteczką, aby nasze brwi stały się dużo mocniejsze i wyraziste. Taki zabieg bardzo poprawi krążenie krwi, a jednocześnie dotleni mieszka włosowe. Aczkolwiek masowanie brwi nie powinno wykonywać się zbyt intensywnie, zwłaszcza gdy kobieta posiada cienkie i przerzedzone włoski. Zatem dzienny masaż przez kilka minut zaowocuje grubymi i mocnymi brwiami.