chlebprobody.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

Uroda

Jak mieć długie rzęsy?

Długie rzęsy to wielka ozdoba oczu każdej kobiety i ważny element jej wizerunku. Niestety, niewiele pań może pochwalić się takim atrybutem, gdyż nawet jeśli włoski są z natury mocne, długie i gęste, zwykle częste malowanie tuszem i zmywanie makijażu mocno im szkodzi. W efekcie zdecydowana większość kobiet ma słabe, cienkie, krótkie i słabo widoczne rzęsy i marzy, by to zmienić. Jak można to zrobić?

Zabiegi przedłużania

Najprostszym sposobem na zapewnienie sobie wachlarzyka rzęs jest oczywiście ich doklejenie. Na takie zabiegi, zwłaszcza te wykonywane przez kosmetyczkę, decyduje się wiele kobiet. Najpopularniejsza jest metoda 1:1, która polega na tym, że do jednej własnej rzęsy dokleja się jedną sztuczną – dłuższą i zwykle grubszą, dzięki czemu widoczny jest efekt zagęszczenia i znacznego wydłużenia. Wad takiego rozwiązania jest zaś sporo, między innymi jest to dość wysoki koszt, zwłaszcza gdy weźmie się pod uwagę fakt, że takie rzęsy szybko wypadają i trzeba je uzupełniać nawet co dwa tygodnie, co jest też kłopotliwe. Trzeba też bardzo na nie uważać, na przykład nie moczyć mocno oczu; wskazane jest nawet, by unikać spania na poduszce, aby nie wciskać twarzy w poduszkę! Poza tym taki zabieg wykonany na słabych z natury czy osłabionych rzęsach może wpłynąć na nie fatalnie, przez co po zdjęciu sztucznych włosków ich stan będzie opłakany. Nie brakuje kobiet, które w ten sposób niemal pozbawiły się naturalnych rzęs! Wydaje się zatem, że lepszym rozwiązaniem w wielu przypadkach może być zatroszczenie się o własne włoski, choć wymaga to znacznie więcej czasu jeśli chodzi o uzyskanie efektów.

Przedłużanie za pomocą dobrej odżywki

Kobiety zastanawiające się nad tym, jak mieć długie rzęsy, muszą zdawać sobie sprawę z tego, że jest to kwestia uwarunkowana genetycznie. Jeśli z natury mają one długie i gęste rzęsy, a ich obecny zły stan jest spowodowany przez czynniki zewnętrzne, to oczywiście dobra odżywka, stosowana systematycznie, może zdziałać cuda. Jeśli jednak chodzi o włoski z natury krótkie, pomóc w osiągnięciu ich spektakularnego efektu mogą tylko wspomniane wyżej zabiegi.

A po jaką odżywkę warto sięgnąć? Na rynku ich nie brakuje. Może to być sposób babć, czyli kosztujący kilka złotych w aptece olejek rycynowy, odżywki z drogerii za kilkanaście złotych, z apteki – za kilkadziesiąt, jak również kosztujące nawet kilkaset preparaty oferowane głównie w internecie. Co do ich skuteczności, nie ma reguły, u różnych osób różnie zadziałać mogą wszystkie te preparaty. W przypadku najdroższych specyfików jednak szanse na spektakularny efekt są oczywiście największe.