chlebprobody.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

kolonie dla dzieci
Lifestyle

Gdzie jechać na kolonie dla dzieci?

W Polsce jest tak dużo atrakcyjnych miejsc, że aż trudno wybrać tylko jedno, które będzie odpowiednie na kolonie. Równocześnie trudno wyobrazić sobie, jak przeładowany musiałby być wakacyjny kalendarz, bo można było skorzystać z wszystkich dostępnych atrakcji. Dlatego niezbędne jest podjęcie decyzji o wyborze konkretnego kierunku wyjazdu. Gdzie warto jechać na kolonie?

Nad morze

Lato kojarzy się z morzem. Dlatego nadmorskie kurorty są świetnymi miejscami na kolonie. Rozbudowana baza noclegowa, ogromna ilość restauracji, knajpek i sklepów z pamiątkami oraz możliwość skorzystanie z niewielkich autobusów czy wypożyczalni rowerów sprawiają, że kolonie nad morzem mogą być szczególnie udane. Oczywiście podczas nich największą atrakcją jest pluskanie się w falach oraz zabawy w piasku. Wiele obozów kończy się nawet chrztem morskim, który jest pewnego rodzaju charakterystyczną zabawą plażową. Najczęściej polega on na tym, że uczestnicy muszą wykonywać zadania i brać udział w konkursach organizowanych przez jednego z opiekunów przebranego za Posejdona, czyli boga morza. To bardzo ciekawe doświadczenie, które równocześnie jest okazją do mnóstwa śmiechu. Trzeba jednak pamiętać, że w sezonie letnim na plażach są prawdziwe tłumy. To może onieśmielać zwłaszcza najmłodsze dzieci.

W góry

Wyjazdy na kolonie w góry kojarzą się częściej z zimą i białym szaleństwem na stokach. W rzeczywistości góry są niezwykle malownicze przez cały rok, a lato jest dobrą porą roku do maszerowania i podziwiania przyrody. W górach można odpocząć i mieć kontakt z naturą. Kolonie w tym rejonie często są związane z poznawaniem regionu, gatunków roślin oraz zwierząt, z których duża część jest objęta prawną ochroną. Tutaj jest też sporo ciekawych zabytków, a nawet kopalń, które są otwarte na zwiedzanie przez turystów. Z tego powodu z pewnością podczas kolonii nikt nie będzie narzekał na nudę. Warto jednak zaznaczyć, że wypoczynek w górach bardziej spodoba się starszym dzieciom, które mają już sporo siły i poradzą sobie nawet podczas dłuższych wędrówek. To aktywny wypoczynek idealny dla nastolatków.

Nad jezioro

Sporo kolonii organizowanych jest na terenach, które mogą wydawać się dość odosobnione. Zwykle w pobliżu obozowiska znajduje się jezioro lub nawet kilka zbiorników wodnych, w których można pływać. Kolonie nad jeziorem zwykle są przeznaczone dla dzieci, które lubią spokój i chcą naprawdę dobrze spędzić czas. Tutaj ryzyko spotkania spacerowiczów czy turystów jest niewielkie. Można więc skupić się na głównej tematyce samego obozu. W pobliżu jezior powinny być organizowane kolonie taneczne, artystyczne czy językowe. Po dniu nauki przez zabawę dzieci mogą zrelaksować się nad wodą. To szczególnie wskazane podczas upałów. Wtedy to każdy szuka sposobu na ochłodzenie się i poczucie sporej ulgi. Przy okazji na plaży można też się świetnie bawić. To dobre miejsce na ognisko z kiełbaskami, rozegranie meczu siatkówki czy po prostu zwykłą grę w dwa ognie. W leśnej okolicy można też bawić się w podchody, które dzieci uwielbiają.