chlebprobody.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

kalkulator tygodni dziecka
Dziecko

Jak liczyć wiek dziecka w tygodniach i do czego to służy.

Wiek dziecka od dnia narodzin liczy się w tygodniach. Ma to na celu dokładnie podanie wieku dziecka jeśli chodzi się na wizyty do lekarza. Dzięki liczeniu wieku dziecka w tygodniach łatwo jest np. określić termin szczepienia. Jak liczyć wiek dziecka? Lepszy będzie kalkulator tygodni dziecka online czy liczenie samodzielnie z pomocą lekarza lub pielęgniarki.

Kalkulator tygodni dziecka – jak liczyć?

Wiek dziecka najpierw liczy się w tygodniach, następnie w miesiącach i ostatecznie w latach. Aby obliczyć wiek niemowlaka w tygodniach trzeba do daty urodzenia dodać 7 dni i tak przez kolejne tygodnie. Jeśli nie wiemy dokładnie jak liczyć wiek niemowlaka możemy spytać o to pielęgniarkę położoną lub lekarza pediatrę, który zajmuje się naszym dzieckiem. Osoby te są doświadczone i posiadają najpewniejsze informacje co do liczenia wieku niemowlaka w tygodniach. Wiek dziecka określa się go na podstawie skończonych tygodni. Ustala się je po upływie każdego kolejnego 7 dnia od dnia narodzin dziecka.

kalkulator tygodni dziecka

Kalkulator tygodni dziecka – kalkulatory Internetowe

Informacji na ten temat można szukać także w Internecie, ale te nie zawsze są prawdziwe. Często można znaleźć kilka informacji na dany temat. Warto więc, jeśli nie mamy pewności warto dowiedzieć się od kogoś doświadczonego jak liczyć wiek dziecka. W Internecie można również znaleźć kalkulator tygodni dziecka, wyliczający wiek niemowlaka w tygodniach. Należy jednak pamiętać, że komputer czasem się myli więc warto umieć radzić sobie samodzielnie w określeniu wieku dziecka.

Wiek dziecka w tygodniach- zastosowanie

Wiek dziecka podany w tygodniach potrzebny jest podczas wizyty u lekarza. Służy on do dokładnego określenia wieku dziecka aby móc precyzyjnie określić datę danego szczepienia. Liczenie wieku dziecka w tygodniach pomaga określić kiedy można rozpocząć rozszerzanie jego diety. Umożliwia on dobranie konkretnych produktów do wieku dziecka. w 17 tygodniu życia dziecka, które do tej pory piło wyłącznie mleko można przygotować i podać mu gotowaną marchewkę. Marchewka ta musi być bez przypraw i mieć jednolitą konsystencję papki. Dzięki umiejętności liczenia wieku dziecka w tygodniach można prawidłowo wprowadzać mu konkretne pokarmy do jego diety odpowiednie dla wieku dziecka.

kalkulator tygodni dziecka mis


Wiek dziecka podany w tygodniach pozwoli także na sprawdzenie, czy dziecko rozwija się w prawidłowy sposób i czy nie ma w jego rozwoju jakichś odchyleń. Konkrety tydzień życia dziecka odpowiada konkretnym etapom rozwoju. Liczenie wieku niemowlaka w tygodniach łatwo i szybko pozwala określić czy jest on prawidłowo rozwinięty. Należy jednak pamiętać, że każde z dzieci rozwija się w swoim tempie i czasem kroki w rozwoju mogą się różnić czasowo. Wtedy nie należy wtedy panikować tylko pomóc dziecku w rozwoju w możliwy sposób.