chlebprobody.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

Moda

Czy warto wykonać operację nosa?

O operacji plastycznej nosa marzy wiele osób, zwłaszcza kobiet, ale nie brakuje też mężczyzn mających kompleksy na punkcie nosa zbyt dużego lub garbatego. Trudno dziwić się takim zjawiskom, ponieważ nos jest centralną częścią twarzy i kiedy jego wygląd znacznie odbiega od niedoskonałości, mocno rzuca się to w oczy, nie dając się ukryć. Czy jednak warto zdecydować się na zabieg?

Mocna ingerencja i ryzyko

Nie da się ukryć, że operacje plastyczne zawsze niosą z sobą ryzyko, że nie do końca się udadzą, a w przypadku nosa będzie to oczywiście szczególnie widoczne. Zwykle jednak osoby decydujące się na takie rozwiązanie są bardzo zdeterminowane, bo też zazwyczaj wskazaniem do takiego zabiegu są bardzo poważne defekty, jak znaczna wielkość nosa, jego widoczne skrzywienie czy bardzo widoczny garb. By jednak mieć duże szanse na to, że rezultaty zabiegu będą takie, jak się tego oczekuje, warto wybrać dobrą klinikę i specjalistę, nawet jeśli będzie to wiązało się ze sporymi kosztami. Tak zaś może być, ponieważ tego rodzaju zabiegi są dość zaawansowane i dlatego nie należą do tanich.

Te fakty powodują, że nie brakuje osób, które zamiast klasycznej operacji decydują się na znacznie tańsze i mniej inwazyjne zabiegi medycyny estetycznej. Dość dobre efekty można uzyskać na przykład za pomocą kwasu hialuronowego. Jednak jest to rozwiązanie dobre jedynie w przypadku łagodniejszych defektów, ponieważ możliwość modelowania nosa tą metodą jest ograniczona. Poza tym zabiegi medycyny estetycznej zazwyczaj dają skutki tylko na jakiś czas – na przykład wspomniany kwas po kilku miesiącach wchłania się w organizmie, przez co nos wraca do swego pierwotnego stanu. Operacja daje zaś skutki na stałe.

Jak wygląda rekonwalescencja?

Decydując się na tego rodzaju zabieg, trzeba też mieć świadomość tego, że, po pierwsze, nos nie od razu będzie wyglądał pięknie. Początkowo będzie opuchnięty, zaczerwieniony i siny, więc jego wygląd może być szokiem dla osób, które miały nadzieję, że od razu z sali operacyjnej będą mogły iść się nim chwalić. Tak naprawdę efekt operacji będzie widoczny dopiero po kilku tygodniach.
Przez ten czas trzeba też oczywiście odpowiednio postępować. Rekonwalescencja po operacji nosa trwa mniej więcej 4-5 tygodni, choć czas ten może różnić się w zależności od organizmu człowieka. Szczególnie ważne są pierwsze dni. W ciągu pierwszej doby trzeba pozostać w łóżku i trzymać stale uniesioną głowę. Niezbędne jest też odpowiednio częste usuwanie wysięków z nosa. Potem zaś przez dłuższy czas trzeba unikać pochylania się.