chlebprobody.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

Butelki do karmienia niemowląt
Dziecko

Butelki do karmienia niemowląt – dlaczego warto zdecydować się na antykolkowe akcesoria?

Kolka niemowlęca dotyka nawet 40% małych dzieci.  Wywołuje ona niemożliwy do ukojenia ból powodujący głośny i gwałtowny płacz oraz kopanie nóżkami. Przyczyn powstawania kolki nie udało się do dzisiaj dokładnie zdiagnozować. Jednakże wielu lekarzy uważa, że do powstania ataków kolkowych przyczynia się zbyt duża ilość powietrza połykanego przez niemowlaka w trakcie karmienia. Przyczyną takiej sytuacji może być między innymi zbyt łapczywe jedzenie, nieodpowiednia pozycja karmienia lub źle dobrany smoczek, który uniemożliwia jego całkowite wypełnienie się mlekiem. Dlatego celem zmniejszenia ilości kolek warto stosować do karmienia butelki i akcesoria antykolkowe.

Bezpieczne butelki dla dzieci i niemowląt  

Wybór odpowiedniej butelki ma niebagatelne znaczenie dla bezpieczeństwa i dobrego samopoczucia niemowlaka. Do bezpiecznych należą butelki wyprodukowane ze szkła ewentualnie z wysokiej jakości przebadanych i certyfikowanych tworzyw sztucznych. Smoczek do butelki powinien być z bezpiecznego i delikatnego sylikonu. Ponieważ nie ulega odkształceniom, jak to ma miejsce w przypadku kauczuku i dodatkowo charakteryzuje się dużo większą wytrzymałością. Olbrzymie znaczenie ma też jego kształt, ponieważ powinien on być zbliżony do kształtu kobiecej piersi, co zdecydowanie umożliwia łagodniejsze przejście z karmienia piersią na butelkowe. Dodatkowo istotne jest, by smoczek miał szeroką podstawę, na której maluszek będzie mógł spokojnie oprzeć wargi w trakcie posiłku. Istotnym aspektem jest też antykolkowa funkcja butelki. I fakt, by smoczek był dopasowany do niemowlaka. Zbyt duży może bowiem powodować zachłystywanie się za szybko wypływający mlekiem. Z kolei za mały może być przyczyną kolki wywołanej zbyt dużą ilością powietrza połykanego wraz z pożywieniem.  

Najlepsze butelki należą do grupy akcesoriów antykolkowych. Są one bowiem zaprojektowane w sposób, który zapobiega połykaniu zbyt dużej ilości powietrza w trakcie jedzenia. Kształt smoczka  jest ergonomiczny i przypominający kobiecą pierś. I zaopatrzony jest w system odpowietrzania. Wniosek jest zatem tylko jeden. Antykolkowe buteleczki dla dzieci są bezsprzecznie najlepszym wyborem z możliwych. 

Prostsze i jeszcze bardziej wygodne karmienie  

Wygodne i bezpieczne karmienie jest podstawą spokoju i dla matki i dla dziecka. Butelka antykolkowa jest z pewnością istotnym elementem prostego i wygodnego karmienia. Metodę takiego podawania pokarmu gwarantuje na przykład butelka antykolkowa Twistshake. Wykonana z wysokiej jakości polipropylenu i zaopatrzona w siateczkę do miksowania pokarmu i siateczkę- mikser do usuwania grudek. Ponadto butelka została wyposażona w smoczek ze specjalną uszczelką wentylacyjną odprowadzającą nadmiar powietrza. Komfort karmienia dla matki i dziecka zapewnia też ergonomiczny kształt butelki, a specjalny pojemnik umożliwia przygotowanie posiłku w domu i zabranie go na spacer. Olbrzymią zaletą butelki jest też jej łatwe czyszczenie i ponowne napełnianie.  

Przykładem innej gwarantującej proste i wygodne karmienie butelki jest antykolkowa butelka Medical Lovi. Zaprojektowano ją w sposób, który zapobiega zaburzeniom odruchu ssania dzięki smoczkowi o wydłużonej końcówce, wyprofilowanej podstawie i systemowi odpowietrzania super vent. Kształt butelki pozwala na dogodne karmienie w bezpiecznej pozycji. Natomiast dysk uszczelniający umożliwia bezpieczne przechowywanie pokarmu na spacerach.  

Butelki dla dzieci. Wniosek 

Na rynku dostępne są obecnie różne rodzaje butelek dla dzieci. Dla wygody i bezpieczeństwa zarówno mamy, jak i maluszka warto postawić na antykolkowe butelki do mleka, które gwarantują brak bolesnych kolek po posiłkach u dziecka i spokój dla mamy. Ponadto ułatwiają one etap naprzemiennego karmienia, co bezsprzecznie niesamowicie usprawnia proces odstawiania niemowlaka od piersi. Umożliwia także wcześniejsze odciąganie pokarmu i karmienie na spacerze.

Materiał zewnętrzny