chlebprobody.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

prezent dla dziecka
Moda

Jak znaleźć dobry prezent dla dziecka?

W dzisiejszych czasach istnieje mnóstwo świąt, a one nie ograniczają się do Gwiazdki i Wielkanocy. Wiadomo też, że w takie szczególne dni wręcza się prezenty. Sprawia się je głównie dzieciom. Niestety, ale nie zawsze potrafimy dobrze trafić w gusta dziecka, a nie ma niczego gorszego niż zawód na jego buzi. Jak znaleźć dobry prezent dla dziecka? Rozwiązanie jest nadzwyczajnie proste.

Przy doborze prezentu dla dzieci zacznijmy od określenia płci dziecka. Jeśli to dziewczynka, na pewno nie będzie ona zainteresowana piłką do „nogi”. Jeśli to chłopiec, nie powinniśmy wręczać mu lalki ani przebrania księżniczki.

Dalej, musimy się dowiedzieć, w jakim wieku jest obdarowany. To niemowlę, sześcioletni buntownik, a może nastolatek? Kryterium wyboru prezentu zmieni się diametralnie, kiedy będziemy już w stanie wydedukować, co ucieszy daną grupę wiekową.

Uwaga na nietrafione prezenty! Jeśli rozmawiałeś/aś z mamą np. Tomka trzy tygodnie temu i wtedy ta sama mama powiedziała Ci, że syn interesuje się fotografią, nie oznacza to, że wciąż się nią pasjonuje. Dzieci mają swoje słomiane zapały niezależnie od wieku i trzeba być na to przygotowanym.

Wiadomo, że wybór prezentu spośród milionów zabawek, książek itp. może sprawić kłopot, jednak z reguły znamy dobrze osobę, którą chcemy uszczęśliwić mniejszym bądź większym podarkiem. Warto więc włożyć nieco wysiłku w dobór prezentu dla dziecka i próbować myśleć tak jak ono, zastanawiając się, co chciałaby otrzymać dziesięcioletnia artystka lub czteroletni policjant.

alinadobrawa.pl