chlebprobody.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

Moda

Paznokcie malowane gąbką – jak wykonać manicure ombre?

W ostatnich czasach malowanie paznokci różnymi metodami zyskuje na popularności. Poznawanie nowych technik jest obecnie niezwykle modne. Jesteś manicurzystką? Manicure to Twoja pasja? Kochasz nowości modowe? Chciałabyś dowiedzieć się, w jaki sposób uzyskać efekt ombre na paznokciach? Jeżeli tak, to koniecznie zapoznaj się z naszym tekstem, w którym przedstawimy, jak wykonać paznokcie malowane gąbką krok po kroku. Zapraszamy do lektury!

Efekt ombre

Co prawda, efekt ombre był u szczytu swojej popularności kilka sezonów temu, jednak w dalszym ciągu jest on bardzo ceniony. Nie ma się zresztą czemu dziwić. Jest on w końcu wyjątkowo uroczy oraz uniwersalny – pasuje do wielu rzeczy i można wykorzystywać go praktycznie w każdej dziedzinie mody – od włosów po właśnie paznokcie. Wykonanie tego efektu na płytce paznokciowej może wydawać się skomplikowane, jednak w rzeczywistości wcale takie nie jest. Nawet mało wprawiona manicurzystka jest w stanie wykonać tego typu manicure we własnym domu bez konieczności posiadania żadnego specjalnego sprzętu. Jedyne czego będziesz potrzebowała to wspomniana (gąbka do nakładania makijażu lub kuchenna) oraz wybrane lakiery.

Paznokcie malowane gąbką – krok po kroku

Bardzo ważne jest przygotowanie paznokci do wykonywanego manicure. Warto natłuścić skórę dookoła płytki paznokciowej wazeliną lub oliwką, by po skończeniu manicure nie było problemu z usunięciem lakieru. Następnie, przetrzyj płytkę paznokci alkoholem, by była ona całkowicie czysta. Po skończonych przygotowaniach pomaluj paznokcie na wybrany wcześniej kolor. Ten krok warto wykonać porządnie, ale także spokojnie. Wszelki pośpiech będzie działał na Twoją niekorzyść. Paznokcie należy pomalować 2 razy, tak aby trzymały się one przez dłuższy czas. Przed przystąpieniem do kolejnego kroku poczekaj aż lakier wyschnie.

Kiedy Twoje paznokcie będą już w pełni gotowe, czas na efekt ombre! Na folię spożywczą wylej niewielką ilość wybranego lakieru w innym kolorze niż ten, którego użyłaś do pomalowania całych paznokci. Następnie, zamocz gąbeczkę w lakierze i delikatnie przykładaj ją do płytki. Rozpocznij „stemplowanie” gąbką na wysokości około połowy paznokcia, a wraz z kolejnymi warstwami przesuwaj się coraz wyżej. W ten sposób uzyskasz efekt cieniowania, o który przecież chodzi w stylizacji ombre. Pamiętaj, by w górnej części paznokci nie pozostawić żadnej wolnej od nowego lakieru przestrzeni. Na koniec poczekaj aż lakier wyschnie i pomaluj paznokcie warstwą lakieru bezbarwnego, która nada im gładkości i utrwali efekt.