chlebprobody.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

Jak się przygotować do farbowania włosów w domu
Uroda

Jak się przygotować do farbowania włosów w domu?

Chcesz zafarbować włosy, ale usługi fryzjerskie wydają się zbyt drogie? Z powodzeniem możesz zrobić to w domu. Koloryzacja włosów to stosunkowo prosty zabieg i można przeprowadzić go samodzielnie. Zanim jednak zabierzesz się do roboty, musisz się przygotować. Zobacz, co będzie potrzebne do farbowania włosów w domu.

Farba do włosów

Profesjonalne farbowanie włosów w domu wymaga przede wszystkim wybrania odpowiedniej farby. Co do zasady nie powinna być drastycznie różna od tego, co masz aktualnie na głowie. Bezpiecznie można jednorazowo przyciemnić włosy o ton lub dwa. Jeśli potrzebujesz bardziej radykalnej zmiany, konieczne będzie przeprowadzenie kilku zabiegów lub wizyta u fryzjera.

Dobierając farbę do włosów, zwróć uwagę na swoją karnację. Farba powinna być utrzymana w tej samej tonacji ciepłej lub chłodnej.

Ile farby kupić? Wszystko zależy od długości i gęstości włosów. Na krótkie włosy wystarczy jedno opakowanie, przy dłuższych lepiej mieć dwa, a przy bardzo długich nawet trzy.

Spokojne miejsce do zafarbowania włosów

Wybierz miejsce, w którym nikt nie będzie ci przeszkadzał przez godzinę. Mniej więcej tyle potrzeba na nałożenie farby, utrzymanie jej na głowie i zmycie. Najwygodniej byłoby to zrobić w łazience. Upewnij się, że domownikom nie będzie przeszkadzało zajęcie jej na dłuższy czas. Jeśli taki wariant nie wchodzi w grę, zaplanuj farbowanie na czas, gdy wszyscy poza tobą wyjdą z domu.

Zadbaj o odpowiedni strój

Nie ma się co łudzić, ubranie po kontakcie z farbą do włosów nadaje się tylko do ponownego założenia przy farbowaniu. Wybierz koszulkę, która lata świetności ma za sobą i może ci towarzyszyć przy metamorfozie. Nie planuj uważania, by jej nie pobrudzić, to nierealne. Podobnie przyda się ręcznik do farbowania, bo nawet późniejsze wygotowanie go nie da gwarancji usunięcia resztek farby.

Przygotuj otoczenie

Jeśli w łazience jest chodnik, na wszelki wypadek go zwiń. Pochowaj nisko stojące (np. na pralce) kosmetyki i inne akcesoria. Nawet przy zachowaniu dużej uwagi, może zdarzyć się małe chlapnięcie.

Połóż w zasięgu wzroku (ale nie ręki) zegarek lub telefon, który będzie miał cały czas włączony ekran bądź wygaszacz. Musisz kontrolować czas. Przygotuj też grzebień, starą szczoteczkę do zębów, rękawiczki, farbę i miseczkę do jej rozrobienia. Pamiętaj, że musi być szklana, porcelanowa lub „talerzowa”. W żadnym razie nie możesz użyć metalowej miski. Farba wejdzie z metalem w reakcję i nie tylko zniszczy naczynie, ale też straci swoje właściwości.

Zabezpiecz skórę głowy przed zafarbowaniem

Nakładanie farby na włosy to zawsze ryzyko, że przy okazji „pomalujemy” sobie czoło, szyję, strefę za uszami lub same uszy. Nie ma w tym nic dziwnego ani zdrożnego, niemniej warto się na taką okazję zabezpieczyć. Posmarowanie skóry w najbardziej narażonych na zabrudzenie miejscach tłustym kremem lub wazeliną powinno rozwiązać problem. Jeśli farba trafi na tak zabezpieczone miejsce, nie będzie miała kontaktu ze skórą. Krem z farbą można łatwo zetrzeć wacikiem.

Boisz się, że sobie nie poradzisz? Poproś o pomoc

Farbowanie włosów w domu to co prawda dość intymna sprawa, ale można poprosić przyjaciółkę o pomoc i towarzystwo. Nie tylko zyskamy równomiernie i dokładnie zafarbowanie włosy. Będzie też okazja troszkę poplotkować.

Materiał zewnętrzny