chlebprobody.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

Uroda

Jak nakładać cienie do powiek

Rynek kosmetyczny jest bardzo rozległy i trudno się nie pogubić wśród ogromu wyborów, jakie oferują światowej sławy firmy kosmetyczne i ich różnorodne produkty. Cienie do powiek to jeden z najpopularniejszych i najchętniej kupowanych kosmetyków, jednak ich asortyment może przytłoczyć. Cienie do powiek różnią się między sobą konsystencją i wykończeniem.

Konsystencja

a) cienie prasowane, w kamieniu – są najpopularniejsze i najbardziej uniwersalne. Maja ogromny wybór gamy kolorystycznej, często są sprzedawane w zestawie kilku, kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu różnych kolorów o wykończeniu matowym i błyszczącym. Są idealnie na każdą okazję i dzięki nim można nadać oku nowy kształt.
b) cienie w kremie – idealnie dla osób początkujących dzięki bardzo prostej i wygodnej aplikacji, można nakładać je zarówno pędzlami do makijażu, jak i opuszkami palców. Mają bardzo lekką konsystencję, są niezwykle trwałe i mają delikatny rozświetlający oko połyk
c) cienie w kredce – bardzo podobne do cieni w kremie, ale te są zazwyczaj matowe i mają intensywniejszy pigment. Charakteryzuje je wielofunkcyjność i wysoka wydajność.
d) cienie sypkie – mają bardzo duża pigmentacje i trzeba wprawy przy ich nakładaniu, gdyż istnieje duże ryzyko rozproszenia kawałków pigmentów po całej twarzy.

Wykończenie

Matowe – aksamitna konsystencja bez połysku, intensywny kolor dający się budować. Odpowiednie na każdą okazję.
Perłowe – intensywny połysk nadający się na makijaże wieczorowe.
Satynowe – delikatny połysk, dobry na każdą okazję
Metaliczne – Intensywnie mieniące się kawałki pigmentów, które odbijają światło. Idealne na specjalne wieczorowe okazje.

Jak nakładać cienie?

Po oczyszczeniu powieki płynem micelarnym i nałożeniu korektora oraz pudru można przystępować do makijażu oka. Warto zacząć od zewnętrznego kącika oczu, gdzie kładzie się najciemniejszy kolor, który optycznie powiększy oko i nada mu kształt. W zależności od upodobań można wyciągnąć cień ku górze w kierunku brwi nadając w ten sposób kształt kociego oka, lub nadać cieniem kształt V nie wychodząc poza obręb oka, co z kolei jest skuteczne przy delikatniejszym makijażu i oczach głęboko osadzonych. Tym samym cieniem maluję się także dolną powiekę rozcierając cień do źrenicy oka.

Im bliżej wewnętrznego kącika oka, tym jaśniejsze kolory, należy położyć na powiekę. Należy pamiętać, by granice wszystkich cieni rozprowadzić w taki sposób, by płynnie przechodziły w siebie. Sam zewnętrzny kącik oka powinien być rozświetlony jasnym cieniem, zwłaszcza posiadaczki oczu blisko osadzonych powinny o tym pamiętać, gdyż w ten sposób optycznie oddala oczy od siebie.