chlebprobody.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

Dom

Hula hop – ile kalorii można spalić?

Ćwiczenia z hula hop to świetna zabawa, a jednocześnie świetny sposób na zachowanie zgrabnej sylwetki. Dlaczego warto postawić na trening, polegający na okręcaniu plastikowego kółka wokół bioder?

Trening z hula hop: na czym polega?

Plastikowe kółko o sporej średnicy zaprzecza teorii, zgodnie z którą osoby marzące o talii osy muszą regularnie ćwiczyć z wielką intensywnością. Trening z hula hop to bardzo prosta i przyjemna zabawa, dzięki której można osiągnąć wspaniałe rezultaty bez większego wysiłku. Ruchy wykonuje się tu automatycznie, bez odmierzania czasu i kolejnych serii.
Głównym zadaniem osoby ćwiczącej jest tu okręcanie kółka wokół talii w taki sposób, by utrzymywać je w ruchu za pomocą bioder. Wymaga to oczywiście wykonywania szybkich i rytmicznych ruchów, dzięki którym kółko nie tylko nie zatrzyma się, ale też utrzyma swą wysokość. Zadaniem ćwiczącego jest utrzymanie kółka na wysokości talii i bioder możliwie jak najdłużej. Takie ćwiczenie bardziej przypomina zabawę, błędem jest jednak lekceważenie tak skutecznego przyrządu do ćwiczeń, jakim jest hula hop.

Jakie korzyści mogą przynieść ćwiczenia z hula-hop?

Proste ćwiczenia z hula-hop to świetna zabawa i relaks, a przy okazji moc korzyści dla zdrowia. To doskonałe ćwiczenie odchudzające, dzięki któremu można wysmuklić talię oraz pozbyć się brzuszka. To cechy, za które wiele osób pokochało hula hop Kalorie spalane w trakcie treningu (około 70 kalorii podczas 10 minut kręcenia) to nie jedyne powody, dla których warto postawić na takie treningi. Hula hop to świetny trening dla tych, którzy chcą zadbać o układ sercowo-naczyniowy oraz skutecznie wzmocnić swe mięśnie. Jędrniejsza skóra, lepszy nastrój – oto kolejne korzyści, które mogą przynieść takie proste ćwiczenia.

Sprawdź: Ćwiczenia na oponkę – pozbądź się tłuszczu z brzucha

Jak wybrać hula hop?

Aby trening z hula hop przynosił dobre efekty, a jednocześnie sprawiał sporo radości, należy wybrać odpowiednie kółko. Warto na początek postawić na najlżejszy hula hop, a z czasem sięgnąć po bardziej zaawansowane kółko z masażem. Dlaczego taka kolejność jest ważna? Bo hula hop z masażem to dodatki, które w przypadku osób zaczynających przygodę z taką formą ćwiczeń mogą się okazać przyczyną siniaków.

Hula hop to tanie urządzenie, które można bez przeszkód przechowywać w każdym domu. Ćwiczyć można w mieszkaniu lub na świeżym powietrzu, w trakcie oglądania telewizji lub słuchania ulubionej muzyki. Bez względu na to, gdzie i jak będzie przebiegał taki trening, jedno jest pewne – stanie się on przyjemnym doświadczeniem, a jego efekty zaskoczą niejednego.