chlebprobody.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

Czym jest pasta do włosów
Uroda

Czym jest pasta do włosów?

Stylizacja fryzury nie jest prostym zadaniem. Niesforne włoski często nie chcą z nami współpracować, nie układają się, odstają – każdy w inną stronę. W takich sytuacjach, aby je okiełznać, trzeba sięgnąć po kosmetyki stylizujące. Jednym z nich jest pasta do włosów. Czym ona jest i kiedy warto ją stosować?

Czym jest pasta do włosów?

Pasta do włosów jest kosmetykiem do stylizacji fryzur. Działa ona podobnie jak wosk. Jej głównym zadaniem jest uformowanie fryzury lub poszczególnych pasm włosów. Pasta ma również nadawać kosmykom połysku i miękkości.

Kiedy stosować pastę do włosów?

Pastę do włosów na perfumeria.pl/collections/pasty-do-wlosow zakupić powinny przede wszystkim osoby posiadające krótką czuprynę. Kosmetyk ten jest polecany głównie mężczyzną, szczególnie tym, którzy chcą uzyskać efekt artystycznego nieładu. Z pomocą pasty można też stworzyć tzw. bach waves, czyli włosy plażowe – rozwiane, swobodne, pełne wiatru.

Zobacz także: Modna fryzura męska krótka

pasta do włosów

Pasta do włosów pomoże w stylizacji nie tylko krótkich fryzur, ale także i włosów kręconych, falowanych. Będzie podkreślać ich charakter, a odpowiednio dozowana pozwoli uniknąć nieestetycznego efektu strąków i nadmiernej lepkości włosów.

Jaką pastę do włosów wybrać?

Pasta to włosów to popularny kosmetyk stylizacyjny. Kupić można ją niemal w każdej drogerii np. tej. Warto tu jednak zaznaczyć, że kosmetyk ma różne właściwości. To, jaki będzie najlepszy, zależy od efektów, jakie chce się uzyskać. W działach z produktami do stylizacji włosów dostępne są pasty matowe, nadające włosom wysoki połysk, wygładzające, nadające tekstury.

Pasty do włosów różnią się od siebie nie tylko właściwościami, ale także stopniem utrwalenia. Najczęściej ten określany jest jako lekki, średni i mocny. Niektóre marki proponują też pasty o bardzo mocnym stopniu utrwalenia.

pasta do włosów

Dlaczego warto stosować pastę do włosów?

Pasta do włosów uważana jest za jeden z lepszych produktów do stylizacji fryzury. Ma ona szereg zalet. Do tych najważniejszych zalicza się to, że:

  • Nie skleja włosów
  • Nie obciąża tak jak żel czy lakier
  • Wymodelowane włosy wyglądają naturalnie
  • Łatwość aplikacji
  • Nie „kruszy się” (jak wiele tanich żelów)
  • Może być stosowana zarówno na włosach krótkich, jak i długich
  • Jest bardzo wydajna – niewielka ilość pozwala ułożyć dowolną fryzurę.

Jak używać pasty do włosów?

Aplikacja pasty do włosów jest bardzo łatwa. Wystarczy na dłoń nabrać niewielką ilość kosmetyku. Na pasmach rozprowadza się ją palcami, rozcierając preparat w dłoniach. Pod wpływem ciepła pasta staje się plastyczna i prosta w aplikacji. Kosmetyk powinien być nakładany na suche kosmyki, najlepiej ruchem głaszcząco – rzeźbiącym. Pozwoli to uniknąć efektu tłustych i sklejonych włosów.